ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez izlence bulamadınız. Her nasıl genişliğinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi tek nesne olsaydı henüz uygun gerçekleşemez mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları sunmak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer kurgu anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını koparmak alegori onları benzer internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar özgü gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı göre müsait yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda tek şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, daima güçlü kaliteli eş videoteyp aktarımı temin etmek özgü bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız yalnız tip olan isteğe vabeste videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, görmek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin ayrılmış yarar müşterek zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı aynı web tarayıcısı ile veya henüz sağlıklı kalite için yalnız takım üstü kutu okunuşu düzgülü yalnız dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, eş stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan diri bir kitleyle etkin olmak yerine, simultane mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler yoluna profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV bu siteye bakın elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki benzer çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu manzara üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin politik bir kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her janr net trafiğini ağırbaşlı bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da benzer video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek düşüncesince fazladan ancak işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün ancak benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici aynı ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen müşterek IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok daha yavuz ancak bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız bu siteye bakın sayfayı meydana getirmek kendince tıkla gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaca çıkan ve kesikli müşterek müzakere yapar. Sunucular çoklukla çok hızlı ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. yegâne noktalı iplik irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır sözcük ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok daha gereğinden ve eşzamanlı bir kez yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan sadece sadece kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum değişik bir janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu ancak sunucunun birçok istemciye hareketsiz yalnız istemciyle olduğu denli basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca ancak video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu görmek hakkında “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, çalışan eş şekilde eş IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı eş video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın müşterek sonraki aşamasını eş iki saniye içinde indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki siteye git bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, videoteyp akışında, temel Zamanlı Protokol ve asıl Zamanlı evirtim burada Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun müşterek grup müşterinin üyelerine etkili bir kez şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilim saha azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp yaratmak kendince faziletli nitelikli okunuşu çok ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz benzer madde yapmak amacıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek ve daha sonra bunları faziletli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip sadece USB ile akil TV’nize bağlayıp incelemek alegori kumandanızdan biricik yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa”

Leave a Reply

Gravatar